Z Niemiec – prasówka

Badania niemieckiej opinii publicznej pokazują, że wygłoszona niedawno opinia kanclerz A. Merkel ma solidne podstawy w doświadczeniu społeczeństwa. Skoro

Dwoje na pięcioro Niemców czuje się zagrożonych przez islam […] Większość Niemców nie widzi niemal żadnej pozytywnej strony w islamie […] Zaledwie 28,4 proc. Niemców z zachodniej części i 19,5 proc. tych ze wschodniej uważa, że muzułmanie powinni mieć prawo budowania meczetów i minaretów w Niemczech […]72,2 Niemców z zachodu i 70,5 proc. ze wschodu łączy islam ze słowem fanatyzm (rp.pl)

Pod względem negatywnych opinii Niemcy przodują na tle innych Europejczyków, chociaż i oni postrzegają islam negatywnie. Ale Niemcy przodują także pod innym względem: liczebności populacji muzułmańskiej. Czy między tymi dwoma „pierwszymi miejscami” Niemców istnieje związek? A może istnieje związek między stwierdzonym ostatnio exodusem Turków z Niemiec? Uspakajam, exodus ten jest mikroskopijny (40 tys. na 2.5 mln Turków w Niemczech), większy jednak niż imigracja (rp.pl). Czy porównywalny z przyrostem naturalnym w tej populacji? Wątpliwe. Rzecz jednak o tyle istotna, że wyjeżdżają młodzi Turcy po studiach, a więc ci, co do których niektórzy chcieliby już odtrąbić sukces polityki integracji. A tymczasem wyuczyli się za niemieckie pieniądze i wracają budować własną ojczyznę.

W ojczyźnie tej, do niedawna wzorcowym przykładzie udanego połączenia islamu i europejskich standardów, jak wiadomo rządzi  Recip Erdogan. Ze skandalicznego skądinąd wycieku amerykańskiej korespondencji danych dyplomatycznej dowiadujemy się o nim, iż

Uważa, że został wybrany przez Boga by przewodzić Turcji. Nigdy nie potrafił patrzeć na świat trzeźwo […] Amerykańscy dyplomaci oceniają się, że tamtejszy rząd składa się z niekompetentnych, skłóconych ze sobą ministrów, z których wielu jest skorumpowanych. A premier Erdogan jest żądnym władzy islamistą, który chętnie przedstawia się jako trybun ludowy Anatolii.

– Informacje czerpie tylko z islamistycznej prasy. Analizy ministerstw go nie interesują. Wojsko i wywiad przestały mu cokolwiek przesyłać. Otoczył się stalowym pierścieniem poddanych , ale zadufanych w sobie doradców. Chełpi się swoją władzą, ale przepełnia go strach, że ją utraci – cytuje amerykański dyplomata jednego z tureckich informatorów, który wiele wie o Erdoganie. – Wierzy w Boga, ale mu nie ufa – tak amerykańskie źródło podsumowuje paranoiczny charakter tureckiego premiera. Amerykanie doceniają jednak jego charyzmę, waleczność. (gw)

Dowiadujemy się też wiele o stopniu skorumpowania premiera i jego otoczenia. Zapewne ci młodzi wykształceni za niemieckie pieniądze Turcy świetnie będą się czuć w kraju rządzonym przez takiego przywódcę. Może również Niemców, nie tylko amerykańskich dyplomatów przeraża jak bardzo Turcja pod rządami Erdogana odsuwa się od Zachodu (gw).

Po doniesieniach tych Erdogan stanowczo zaprotestował: nie ma kont w szwajcarskich bankach (w24).

Wracając do Niemiec: do debaty włączyła się kolejna ważna osobistość minister do spraw rodziny Kristina Schroeder na podstawie tym razem zleconych przez rząd badań wykazuje, że kultura macho odpowiedzialna za wzrastającą przemoc wśród młodzieży jest ściśle związana z islamem i jego kulturą

?Nie wolno nam tworzyć żadnych fałszywych tabu w tej kwestii: istnieje kultura macho wśród młodych muzułmanów, która wychwala przemoc i która ma także źródło w kulturze?, powiedziała minister. ?Skłanianie się ku przemocy jest wśród młodych muzułmanów o wiele bardziej powszechne niż wśród młodzieży niemuzułmańskiej?, argumentowała Schroeder.(ei)

Nic dziwnego, że Niemcy rozmiękczeni wieloletnim pokojem i dobrobytem zaczynają się bać…

Co sądzisz o tym wpisie?
  • Genialny (2)
  • Świetny (0)
  • Niezły (2)
  • Kiepski (0)
  • Beznadziejny (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

  • Kafir (alias Zaratustra)Kafir (alias Zaratustra)

    Kafir, znaczy niewierny, tak muzułmanie określają wszystkich, poza sobą. Jako poganin, miano to noszę z dumą.

Archiwa

W ostatnich 7 dniach


11
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics