Stop chrystianofobii? Czyli coś za coś

Po niezwykle życzliwych dla islamu wnioskach Synodu przyszedł czas by domagać się, tfuu… delikatnie sugerować, że może wypadałoby tak, hmmm… coś w zamian, panowie mahometanie?

Kard. Kasper powiedział, że „chrystianofobia w krajach muzułmańskich” nie może być bagatelizowana. Jego zdaniem wolność religijna jest jednym z najważniejszych osiągnięć cywilizacji. „Zdecydowanie potępiamy antysemityzm i islamofobię, ale też zdecydowanie nie możemy tolerować istniejącej chrystianofobii” — powiedział podczas gościnnego wykładu na uniwersytecie w Heidelbergu kard. Walter Kasper.

z: Stop chrystianofobii – info.wiara.pl.

W tej samej notce czytamy:

Dzisiaj o wolność religijną w krajach muzułmańskich zaapelowała Rada Ekumeniczna Berlina-Brandenburgii. W jej skład wchodzi oprócz archidiecezji Berlina 30 chrześcijańskich wyznań, w tym protestanci i Kościoły prawosławne. Rada Ekumeniczna wystosowała apel, w którym zwraca uwagę szczególnie na rosnące zagrożenie dla chrześcijan w Iraku. W ośmiu punktach przedstawiciele Rady zwracają się m. in. do polityków: „Prosimy, by władze w Iraku zrobiły wszystko, co możliwe dla ochrony żyjących tam chrześcijan.” Apel skierowany jest też do polityków naszego kontynentu, by wsparli chrześcijan szukających schronienia w krajach Unii Europejskiej. Rada Ekumeniczna zachęca wszystkich obywateli, by naciskali na parlamentarzystów poprzez ich biura poselskie i mówili o nasilających się prześladowaniach chrześcijan.

Panowie chrześcijanie, trochę konsekwencji! To islam zły jest tylko poza Europą, gdy prześladuje chrześcijan, a w Europie dobry? Gdy trzeba bronic chrześcijan, to politycy walczcie, gdy trzeba bronić Europy, to niech żyją burki, politycy, ręce precz od naszych braci?!

Co sądzisz o tym wpisie?
  • Genialny (1)
  • Świetny (0)
  • Niezły (0)
  • Kiepski (0)
  • Beznadziejny (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

  • Kafir (alias Zaratustra)Kafir (alias Zaratustra)

    Kafir, znaczy niewierny, tak muzułmanie określają wszystkich, poza sobą. Jako poganin, miano to noszę z dumą.

Archiwa

W ostatnich 7 dniach


17
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics