Ozdrowienie

Przeczytane w prasie:

Dość optymistyczna, jak sądzę wiadomość:

Indie: Tysiące chrześcijan wracają do hinduizmu

KAI/a.

Prawie 1800 indyjskich chrześcijan powróciło do wyznawania hinduizmu, swej pierwotnej religii. Ceremonia ich ?oczyszczenia? (shuddikaran) odbyła się 27 kwietnia w Borivli koło Bombaju.
Przewodniczący jej Swami Narendra Maharadż powiedział, że w stanach Maharasztra i Gudżarat do hinduizmu powróciło 42 tys. osób, wcześniej nawróconych na chrześcijaństwo. Wszyscy oni należą do tzw. ludności plemiennej.

Jednocześnie Maharadż oskarżył chrześcijan o stosowanie zwodniczych i bałamutnych metod w celu nawrócenia hinduistów na swą religię. Dlatego potrzebne jest ? jego zdaniem ? ?prawo antykonwersyjne?, gdyż ?nikt nie powinien być nawracany, bez względu na to, jaką religię wyznaje?. Skrytykował partie polityczne za to, że nie działają wystarczająco stanowczo w tym kierunku i nie chronią interesów hinduizmu, który uważają za ?naturalną religię? mieszkańców Indii.

Z kolei 14 kwietnia w mieście Tirunelveli w stanie Tamilnadu ponad tysiąc chrześcijańskich dalitów (niedotykalnych) wróciło do religii hinduistycznej. Organizatorzy tej ceremonii zapowiedzieli, że w najbliższych miesiącach uczyni to kolejne 20 tys. chrześcijan w Villupuram.

Co sądzisz o tym wpisie?
  • Genialny (3)
  • Świetny (0)
  • Niezły (1)
  • Kiepski (0)
  • Beznadziejny (0)

One thought on “Ozdrowienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

  • ZoroastresZoroastres

    Mój pseudonim pochodzi od bohatera książki Nietzschego, mojego ulubionego filozofa. Jestem hellenistą reformowanym, współautorem projektu Olympeion, w ramach którego szukamy współczesnych form dla swej wiary (patrz też blog olympeion). Hobbystycznie zwalczam monoteizmy, takie jak chrześcijaństwo czy islam (na blogu panislam). Łączę w tej krytyce podejście socjologiczne z inspiracjami nietzcheańskimi. Nie mam natomiast - wbrew pozorom - nic wspólnego z zaratustrianizmem. Przeczytaj też : wywiad ze mną

Archiwa

W ostatnich 7 dniach


12
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics