List biskupów w sprawie in vitro

Zbliża się sejmowe głosowanie w sprawie in vitro. Projektów jest bodajże z sześć, czego na wstępie odpadnie zapewne kretyński pomysł Piechy z PiS domagający się całkowitego zakazu sztucznego zapłodnienia i jego penalizacji, drugi do ostrzału pójdzie pewnie projekcik Gowina, który chcąc zezwolić na in vitro przy zachowaniu „zgodności z własnym sumieniem” wytworzył tak abstrakcyjny konstrukt myślowy, że jego realizacja możliwa jest tylko w Nibylandii.

A tu media obiegła informacja o liście trzech biskupów z Michalikiem na czele, grożących ekskomunikami posłom, którzy zagłosują inaczej niż poseł Piecha, to znaczy za zabijaniem nienarodzonego życia. Podniosło się larum, środowiska typu racjonalista.pl do spółki z panią Senyszynową są przerażeni, jak to w demokratycznym państwie biskupi mogli coś takiego ogłosić.

No a ja się nie zgadzam, wyjątkowo mówię: brawo biskupi! Niech – no żeby nie użyć brzydkich wyrazów, użyjmy terminu wsteczna – nieomylna nauka Kościoła będzie nagłaśniana! I niech będzie przypominana zastępom tzw. „wierzących”! Im więcej takich listów biskupich i im częściej one będą, tym większa szansa że coś się zmieni. Skończą się tabuny osób będących katolikami „z tradycji”, a mających inne zdanie niż ich własny Kościół na temat aborcji, eutanazji czy nawet tak przyziemnych spraw jak seks nie tylko poza ale i małżeński. I zaczną sobie zadawać pytania o własną tożsamość. Oj, zjedzie wtedy statystyka katolików z 97 na kilkanaście procent.

Kochani biskupi, więcej listów piszcie! Może następny będzie o groźbie ekskomuniki za stosowanie prezerwatyw?

Co sądzisz o tym wpisie?
  • Genialny (3)
  • Świetny (6)
  • Niezły (0)
  • Kiepski (0)
  • Beznadziejny (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

  • feanarofeanaro

    Historyk wyznający słowiańskich bogów. Z chrześcijaństwem i jego apologetami będzie polemizował nie tylko z perspektywy historycznej.

Archiwa

W ostatnich 7 dniach


13
Unique
Visitors
Powered By Google Analytics